Květové esence

bachovky

Bachovy květové esence se využívají v moderní přírodní léčbě – Bachově květové terapii. Tuto metodu vyvinul Angličan MUDr. Edward Bach v 30. letech 20. století. Tato alternativní květinová terapie je postavená na filozofii, že psychický stav člověka ovlivňuje stav tělesný, tedy fyzické onemocnění může být živeno emocionální nerovnováhou člověka.

Bachovy esence (též Bachovy kapky či Bachovky) pomáhají bojovat proti negativním stavům mysli, jako jsou deprese, psychická vyčerpanost, úzkost, strach a další.

 

Například konkrétně Bachovy krizové kapky pomáhají bezprostředně čelit situacím, které vyžadují zvláštní pozornost a nasazení, výborně působí při velkém psychickém stresu, traumatech apod., dodává energii při mdlobách.

Bachova květová terapie je efektivní nejen v podobě kapek, ale také v podobě masti, nebo pastilek.

Ve své praxi používám „Jihočeské květové esence“ 

(zde odkazuji na stránky „Johanky“ Ing. Jany Holické , kde jsou podrobné popisy těchto esencí)

www.johanka.eu/jihoceske-esence

Jihočeské květové esence doplňují Bachův systém, protože v dnešní době stresu a překotného vývoje se objevují stále nové problémy a stavy lidské mysli. K těm je třeba přistupovat individuálně a každému také vyhovuje jiná kombinace, detaily jsou mnohdy tak jemné, že je třeba kombinaci vytvořit opravdu na míru.

Jihočeské esence jsou pro lepší orientaci rozděleny do několika kategorií

  • Esence pro duševní práci – kopretina, lichořeřišnice, ostružiník
  • Esence, které skýtají ochranu – bílý řebříček, růžový řebříček, jestřábník oranžový
  • Esence pro posílení konstituce – černohlávek, česnáček
  • Esence, které pomáhají žít lehce a s humorem – narcis, petrklíč, ostálka, brutnák lékařský
  • Esence pro odpočinek a dobré spaní – pampeliška, třezalka
  • Esence rozvíjející sílu osobnosti a cílevědomost – broskev, divizna, pryskyřník, slunečnice, vratič, zlatobýl
  • Esence duchovní – zvonek, sedmikráska
  • Krizové esence a esence proti strachu – hrušeň, jabloň, rajče

Vlastní esence připravené tradiční metodou Dr. Bacha

Sedmikráska – při touze po domově nebo blízkém člověku. Podporuje nezištnou a čistou lásku.   Přivádí na cestu prostého bytí a spojuje s původní domovinou.

Krásenka zpeřená – pevný sebevědomý postoj, už se nemusím sklánět před nikým a před ničím, nemusím se za nic bičovat. Bezpečně vyjadřuji svou vnitřní krásu a lásku, hlubokou moudrost. Jsem beze strachu. Jemnost, něha, pravá pokora. Archetypální energie – Máří Magdaléna. Spojení žen jako jednotlivých krásných kvítků do nádherného záhonu (matriarchát). Uvolnění bloků páteře

Šalvěj hajní – uvolnění a prohloubení srdeční čakry, propojení srdce s pohlavními orgány, spojení rozděleného, 1. čakra jako brána ducha, rozpomenutí se na celistvost ženy, vede nás do srdce jako chrámu naší duše

Komentáře jsou vypnuty.